PGE Projekt Warszawa
CM Gamma jest Partnerem Medycznym Drużyny
PGE Projekt Warszawa
Opieka medyczna odgrywa kluczową rolę w życiu każdej drużyny sportowej i sportowca. Zapewnia ona profilaktykę urazów, szybkie diagnozowanie i skuteczne leczenie kontuzji, co pozwala sportowcom na utrzymanie wysokiej formy i osiąganie najlepszych wyników. Centrum Medyczne Gamma, będące partnerem medycznym drużyny siatkarskiej PGE Projekt Warszawa, zapewnia kompleksową opiekę medyczną, dbając o zdrowie i kondycję siatkarzy. Dzięki temu sportowcy mogą skupić się na treningach i rywalizacji, wiedząc, że ich zdrowie jest w dobrych rękach. Lekarzem drużyny jest dr n. med. Grzegorz Adamczyk, który swoim doświadczeniem i wiedzą wspiera zawodników w ich sportowej karierze.
Rozegrajmy to na trzy do zdrowia!
O klubie PGE Projekt Warszawa
PGE Projekt Warszawa to męska drużyna siatkarska grająca w PlusLidze – najwyższej klasie ligowych rozgrywek siatkarskich w Polsce. Drużyna kontynuuje bogatą tradycję stołecznych siatkarzy, którzy wielokrotnie zdobywali medale mistrzostw Polski.
Sekcja siatkarska powstała w AZS Warszawa w 1924 roku, a później w KU AZS Politechnika Warszawska w połowie lat 50. XX wieku. Warszawa od lat jest kuźnią polskich talentów, gdzie swoje kariery zaczynali m.in. Karol Kłos, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Bartłomiej Lemański i Damian Wojtaszek. Legendarny Paweł Zagumny również grał i zakończył swoją karierę w Warszawie.
Zawodnicy drużyny
PGE Projekt Warszawa
W sezonie 2024/2025 pod czujnym okiem trenera Piotra Grabana i jego asystentów – Marcina Lubiejewskiego i Bartosza Kaczmarka – o najwyższe laury walczą:
rozgrywający: Jan Firlej, Michał Kozłowski
przyjmujący: Tobias Brand, Kevin Tille, Artur Szalpuk, Karol Borkowski
środkowi: Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk, Jakub Kochanowski, Jurij Semeniuk
atakujący: Bartłomiej Bołądź, Linus Weber
libero: Jędrzej Gruszczyński, Damian Wojtaszek
Na trzy, po zwycięstwo
osiągnięcia
W 2005 roku z KU AZS PW wydzielono sekcję siatkówki mężczyzn, która stała się oddzielnym klubem sportowym. Mecze domowe drużyny PGE Projekt Warszawa rozgrywane są w warszawskiej Hali COS Torwar.
Najważniejsze
osiągnięcia
- Mistrzostwa Polski: 2. miejsce (2019), 3. miejsce (2021)
- Puchar Challenge: 2. miejsce (2012)
- PreZero Grand Prix PLS: 2. miejsce (2021)
W wysokiej
siatkarskiej formie
W sezonie 2024/2025 pod czujnym okiem trenera Piotra Grabana i jego asystentów – Marcina Lubiejewskiego i Bartosza Kaczmarka – o najwyższe laury walczą:
rozgrywający: Jan Firlej, Michał Kozłowski
przyjmujący: Tobias Brand, Kevin Tille, Artur Szalpuk, Karol Borkowski
środkowi: Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk, Jakub Kochanowski, Jurij Semeniuk
atakujący: Bartłomiej Bołądź, Linus Weber
libero: Jędrzej Gruszczyński, Damian Wojtaszek
Trener przygotowania fizycznego Wojciech Sibiga
Fizjoterapeuta Rafał Majchrzak
Lekarz zespołu dr n. med. Grzegorz Adamczyk
Statystyk zespołu Patryk Fliszkiewicz
Kierownik drużyny Jakub Korpak
Grzegorz Adamczyk
dr n. med. Grzegorz Adamczyk
Ordynator CM Gamma, Specjalista Ortopedii i Traumatologii
Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, w 1997 r. obronił pracę doktorską na Akademii Medycznej w Warszawie z dziedziny regeneracji nerwów obwodowych, pod kierunkiem Prof. Artura Dziaka. Francuski promotor – Profesor Luis de Medinaceli. 4-krotny stypendysta rządu francuskiego w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu w Klinikach w Nancy, Lyonie i Institut Europeen des Biomateriaux w Nancy.
Od roku 1982 do 1990 lekarz w Oddziale Ortopedycznym Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej Dziecięcej w Warszawie kierowanym przez dr Tadeusza Kassura. Równolegle od roku 1984 pracownik naukowy w Zakładzie Chirurgii Doświadczalnej i Transplantacyjnej Centrum Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN w Warszawie kierowanym przez prof. Waldemara Olszewskiego, wielokrotny instruktor na kursach mikrochirurgii.
Od roku 1990 do 1999 pracował w Klinice Ortopedii II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, kierowanej przez prof. Artura Dziaka.
28.04.1998 r. wraz z dr Robertem Śmigielskim i wspólnikami otworzył NZOZ Carolina Medical Center, prywatną lecznicę medycyny sportowej, której był współwłaścicielem.
Od roku 2002 do 2014 prezes Polskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej.
Od 2005 do 2009 lekarz kadry narodowej mężczyzn w siatkówce, Przewodniczący Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Siatkowej, członek Europejskiej Komisji Medycznej Siatkówki.
Od roku 2008 do 2012 członek Komisji Edukacyjnej ISAKOS.
Od roku 2012 członek Zarządu Europejskiej Federacji Leczenia Urazów Sportowych.
2011 – 2013 Członek Komitetu Kończyny Górnej Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Sportowej I Stawu kolanowego (ESSKA);
2013 – 2015 Członek Komitetu Nadgarstka i Łokcia ESSKA.
2014 – 2015 Członek Komisji d/s Strategii Rozwoju Polskiego Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim
2016 Europejska Federacja Towarzystw Medycyny Sportowej (EFSMA) Ambassador for Volleyball.
Od roku 2014 pracuje w Centrum Medycznym Gamma w Warszawie.
W 2006 roku dostał nominację na lekarza Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W latach 2005 – 2009 lekarz kadry siatkarzy PZPS, brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Sam uprawia sport, w czasie studiów był reprezentantem Akademii Medycznej w siatkówce i biegach narciarskich. Obecnie gra w amatorskim zespole siatkówki w Łomiankach, jeździ konno, opiekuje się klubem siatkarskim MOS Wola. Autor i współautor 50 opublikowanych doniesień naukowych, 150 wystąpień na międzynarodowych i polskich kongresach naukowych. Członek wielu towarzystw naukowych w kraju i na świecie.
Propaguje zdrowy styl życia, dietę i aktywność sportową. Na problemy zdrowia swoich pacjentów patrzy całościowo, współtworzone przez niego Centrum Medyczne Gamma jest wielospecjalistycznym ośrodkiem pozwalającym na holistyczne podejście do pacjenta w codziennej pracy.
Żonaty, ma troje dzieci, jego hobby to sport (siatkówka, piłka nożna i jazda konna) oraz muzyka i historia.
Warto zobaczyć
Baza wiedzy